Podsumowanie 14 kolejki spotkań

Miało być ciekawie i tak zapewne było. W Hicie kolejki Burza po wręcz wojnie pokonała Gietrzwałd.

Pewnie wygrało Szczytno. Sytuacja w tabeli zrobiła się bardzo ciekawa i wszystko wskazuje na to, że do końca sezonu będzie walka o awans.

Pisa II pokonała 1:0 Jonkowo i kontynuuje serię kompletu wygranych wiosną. Zespół co rusz wzmacniany zawodnikami z pierwszego zespołu wygrał wiosną wszystko, choć poza meczem z Leśnikiem tylko jedną bramką.

Drugą ekipą która wiosną wzbogaciła się o komplet punktów jest lider ze Szczytna. Dotychczas zagrał jedynie z samym dołem tabeli. Przewaga nad drugą drużyną wynosi już jednak dziesięć punktów i chyba można powoli otwierać szampany. Leśnik po porażce martwi się o wyniki ligi okręgowej gdyż może spaść i ta wizja przedstawia się bardzo poważnie.

Bez porażki wiosną są również Błękitni Stary Olsztyn. Tym razem nie bez problemów pokonali na własnym boisku Tempo. Szans na awans obydwa zespoły raczej nie mają jednak goście wciąż nie mogą być pewni utrzymania. Drużyna, która rok temu była w czołówce poważnie zaczyna myśleć owalce o byt w A klasie.

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Gietrzwałdzie i zapewne takim było. GKS przystępował do niego w glorii dwóch wygranych, Burza po sensacyjnych dwóch porażkach. Już pierwsza minuta dała prowadzenie gościom po bramce samobójczej. Gdy w 15. minucie zrobiło się 2:0 wynik był niemal przesądzony. Jednak nie do końca. Od tego momentu to gospodarze dominowali i już przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po przerwie kolejny stały fragment i Burza obroniła przewagę. To powoduje, iż walka będzie w tej lidze do końca. Na dziś czwarty GKS Dźwierzuty dzieli od zespołu z Gietrzwałdu zaledwie dwa punkty.

Emocji nie zabraknie do końca ligi, a przecież już w piątek do Słup zawita SKS Szczytno, a do Gietrzwałdu nieobliczalne Jonkowo.