RUSZA A KLASA !

Od ostatniego spotkania ligowego minęło niemal 170 dni. Tak długiej przerwy nie było chyba nigdy. Drużyny przygotowywały się, rozgrywały sparingi, aż pod koniec zrobiło się wesoło. V-ce lider zaszalał. Jak przystało na Burzę najpierw w roli grającego drugiego trenera ze Starym Olsztynem związał się Szymon Dubowski – zostając asystentem Sławomira Opalińskiego. Po ostatnim sparingu 31 marca ultimatum postawił i odszedł trener Marcin Chodak (przypominamy wyprowadził tą ekipę z ostatniego miejsca w A klasie). Co więcej po dziesięciu dniach znalazł nowy Klub i będzie rywalizować przeciw Burzy w walce o awans. Poza tym wycofało się Jedwabno, więc każdy zespół wiosną zaliczy po 3 pkt. Zmian zawodników w Klubach było stosunkowo niewiele więc to tyle w sprawie ciekawostek. Przed nami pierwsza kolejka wiosny i to teraz okaże się czy podejmowane decyzje były słuszne. Pierwsze trzy punkty wiosną zdobywa lider ze Szczytna ponieważ on jako pierwszy miał rywalizować ze Zrywem.

SKS Szczytno (1.) – Zryw Jedwabno (10.) – 3:0 v.o.

GLKS Jonkowo (6.) – Burza Słupy (2.) – sobota – godz. 16.00

To niewątpliwie hit pierwszej kolejki spotkań. Jonkowo po słabej jesieni i odejściu Adama Zejera wygrało na koniec rundy trzy spotkania. W sparingach nie spisywało się dobrze jednak ta ekipa na ligę potrafi zmobilizować się niesamowicie. Burza natomiast po niemal historycznej jesieni narobiła sobie niezłego „bigosu”. Zespół wygrał siedem z dziesięciu sparingów w ostatnich trzech strzelając 21 bramek, jednak stracił trenera. W Jonkowie zadebiutuje Krzysztof Bartycha trener juniorów. Jak sobie poradzi…. Ta wiosna pokaże. Jesienią po heroicznej walce wygrała Burza teraz nie wiadomo co będzie. Goście dostrzegając szansę powinni być niesamowicie zmobilizowani.

Jesienią: 1:2

W poprzednim sezonie: 7:0 i 4:2

GKS Gietrzwałd Unieszewo (4.) – Tempo Wipsowo Ramsowo (9.) – sobota – godz. 17:00

GKS to rewelacja jesieni. Zespół który grał wszystko na wyjazdach przegrał tylko z „wielką trójką”. Stracił jednak w tych meczach aż czternaście bramek. Wiosna zweryfikuje ich możliwości i może być tak, że będą się liczyć w walce do końca. Tempo po upadku Zrywu poczuło oddech i wiosną mogli będą budować drużynę na nowy sezon by znów nerwów nie było. Jesienią były bowiem nie małe. Faworytem są gospodarze i co tu więcej mówić.

Jesienią: 3:1

W poprzednim sezonie: 1:2 i 2:3

GKS Pisa II Barczewo (7.) – Leśnik Nowe Ramuki (11.) – niedziela – godz. 14.00

Od początku można stwierdzić, że faworyt jest jeden. Leśnik po spadku z okręgówki ostro pikuje w stronę B klasy i nawet wycofanie Zrywu może mu nie pomóc. Wszac z okręgówki spaść mogą: Knopin, Jeziorany i Lidzbark Warmiński. Pisa to nie ta drużyna co rok temu jednak pod koniec swoje zdobyła i jest spokojna o środek tabeli. Warto wspomnieć nawet iż po pierwszej kolejce jesieni była nawet liderem, potem rzeczywistość okazała się dość brutalna. Wygrają gospodarze bo jak nie z Leśnikiem to z kim.

Jesienią: 5:2

W poprzednim sezonie: nie grali – Leśnik w Lidze Okręgowej

Błękitni Stary Olsztyn (5.) – LKS Różnowo (6.) – sobota – godz. 15.00

Spotkanie sąsiadów w tabeli. LKS ma wielkie problemy na wyjazdach. W tym sezonie wygrało tylko walkowerem w Dźwierzutach. Błękitni u siebie ulegli dwóm GKSom. Temu z Dźwierzut i Gietrzwałdu. Zimą w sparingu lepsze było Różnowo, jednak boisko w Starym Olsztynie to nie te w Różnowie i może rywalom być ciężko. W poprzednim sezonie to dwa remisy tym razem na taki wynik się nie zapowiada.

Jesienią: 1:3

W poprzednim sezonie: 2:2 i 1:1