Zapowiedź 13 kolejki.

2. Kolejka wiosny przed nami.

Po pierwszej serii spotkań na pozycję v-ce lidera wysunął się GKS Gietrzwałd Unieszewo. Dość niespodziewanie jednak w pełni zasłużenie w Jonkowie poległa Burza. Swój mecz obowiązkowo wygrała Pisa, a w Starym Olsztynie doszło do podziału punktów.

W drugiej serii spotkań przystępuje GKS Dźwierzuty. Tym razem trzy punkty inkasują Błękitni Stary Olsztyn. Pauzę zalicza GLKS Jonkowo. Oto co Nas czeka.

Zryw Jedwabno – Błękitni Stary Olsztyn – 0:3 v.o.

GKS Gietrzwałd Unieszewo (2.) – Leśnik Nowe Ramuki (10.) – sobota – godz. 17.00

GKS przystępuje w roli zdecydowanego faworyta do tego spotkania. Po zdecydowanym zwycięstwie na inaugurację chyba nikt nie myśli nawet o stracie punktów z najsłabszym zespołem w lidze. Zespół z Unieszewa w poprzednim tygodniu zagrał po raz pierwszy na własnym obiekcie w tym sezonie i rozniósł Tempo Wipsowo Ramsowo. Leśnik poległ w Barczewie. Jesienią w spotkaniu tych drużyn padło aż osiem bramek. Leśnik nie wygrał ligowego spotkania od 23 kolejek. Faworyt jest jeden i każdy inny wynik będzie ogromną sensacją.

Jesienią: 6:2

Tempo Wipsowo Ramsowo (9.) – SKS Szczytno (1.) – niedziela – godz. 14.00

Tempo rozpoczęło tą rundę źle zaliczając wysoką porażkę w Gietrzwałdzie. SKS bez gry zdobył trzy punkty na Zrywie. Jak do rundy przygotowany jest SKS pokaże dopiero ich pierwsze spotkanie ponieważ sparingi nie napawały zbytnim optymizmem. Tempo spadku raczej nie zazna jednak nie myśli zapewne też o seryjnych porażkach. Gospodarze wygrali dotychczas na własnym boisku zaledwie raz z Leśnikiem, goście na wyjazdach osiągnęli komplet punktów. Faworyt jest jeden jednak w piłce wszystko jest możliwe.

Jesienią: 0:4

LKS Różnowo (8.) – GKS Dźwierzuty (4.) – niedziela – godz. 14.00

To chyba najciekawsze poza spotkaniem w Słupach spotkanie tej kolejki. Różnowo, które zdecydowanie większą ilość punktów zdobywa u siebie podejmie GKS, który jesienią na wyjazdach w ogóle ich nie stracił. W przypadku gospodarzy przygotowania zimowe nie pokazały niemal nic ponieważ grali głównie z zespołami z B klasy. GKS ogrywał rywali z wyższych lig jednak dopiero liga pokaże na co stać kandydata do awansu. Goście będą zapewne chcieli się zrehabilitować za porażkę walkowerem z jesieni (na boisku 2:0 dla GKS). Gospodarze osłabieni przed rundą raczej nie grają o nic ciesząc się z utrzymania.

Jesienią: 0:2 (później v.o. 3:0)

Burza Słupy (3.) – Pisa II Barczewo (7.) – niedziela – godz. 15.00

Pisa zapewne będzie chciała się zrewanżować za najwyższą porażkę na własnym boisku. Wtedy po meczu mówiono, iż wygrała niesamowita konsekwencja i spokój. Wiele się jednak zmieniło. W Słupach tuż przed ligą doszło do zmiany trenera i wyszedł ogromny falstart na inaugurację. Pisa pewnie pokonała outsidera. Gospodarze przegrali wiosną już tyle ile jesienią. Myśląc o awansie na kolejną stratę punktów pozwolić sobie po prostu nie mogą. Goście będą chętni rehabilitacji za jesień. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

Jesienią: 5:1

W poprzednim sezonie: 0:2 i 1:5