Zapowiedź spotkania LKS Różnowo - GKS Dźwierzuty

LKS Różnowo – GKS Dźwierzuty

To inaugurujące spotkanie jeśli chodzi o ekipę gości. LKS w pierwszej kolejce zremisował z Błękitnymi 3:3. GKS obserwował sytuację. Gospodarze na własnym boisku przegrali zaledwie raz ulegając GKS Gietrzwałd Unieszewo 0:3. GKS na wyjazdach dotychczas wygrał wszystko.

Gospodarze przed sezonem stracili dwie ważne postacie. Rafała Kija i Marcina Daleckiego, którzy zasilili DKS Dobre Miasto. W GKSie również doszło do paru zmian, drużynę opuścili Patryk Bazych (przeprowadzka do Gdańska), Damian Kuszmider (zasilił Wilczek Wilkowo), oraz Marek Więcek (brak informacji), natomiast z wypożyczenia z Omulwi Wielbark wrócił Arkadiusz Sokołowski, treningi wznowił Przemysław Ciebień, ze Startu Kozłowo przyszedł Kacper Król a ponadto dołączył Grzegorz Opalach, który wcześniej był wolnym zawodnikiem. Doszło również do zmian w sztabie szkoleniowym. Zgodnie z przewidywaniami od tygodnia z zespołem współpracuje Marcin Chodak. Były szkoleniowiec Burzy do końca rundy ma być asystentem by poznawać zespół i latem przejąć drużynę. To powinno uciąć wszelkie komentarze jeśli chodzi o trenerów.

W obecnym sezonie LKS zajmuje aktualnie ósmą pozycję w tabeli z dorobkiem 15 pkt. Zdecydowaną większość punktów podopieczni Sławomira Wiśniewskiego zdobywają na własnym boisku. To właśnie w Różnowie wygrali trzykrotnie ( Z Leśnikiem, Zrywem oraz Błekitnymi), zremisowali z Jonkowem oraz jedynej porażki doznali z GKS Gietrzwałd Unieszewo. Ze spotkań wyjazdowych poza zwycięstwem walkowerem w Dźwierzutach zdołali przywieźć po punkcie z Ramsowa i Starego Olsztyna.

Najlepszym sezonem w A klasie był poprzedni debiutancki w którym to LKS niemal do końca walczył o trzecią lokatę, ostatecznie plasując się na szóstej pozycji. Rywal zdecydowanie lepiej radził sobie w poprzednim sezonie również w ofensywie strzelając rywalom 67 bramek co było drugim wynikiem w lidze. Obecnie jest to zaledwie piąty rezultat ( 26 bramek). Dotychczas najwyższe zwycięstwo na własnym boisku to 9:2 z Pisą II Barczewo z poprzedniego sezonu. Najwyższe porażki to po 0:3 z KS Wojciechy (sezon 2013/14) z GKS Gietrzwałd Unieszewo (obecny sezon).

Zimowe przygotowania to sześć spotkań kontrolnych. Po trzy z zespołami Klasy B oraz A. Oto wyniki:

KS Wrzesina (B klasa) 8:2

Pisa II Barczewo (A klasa) 1:3

FC Dajtki Olsztyn (B klasa) 5:2

LZS Świątki Skolity (B klasa) 3:2

Błękitni Stary Olsztyn (A klasa) 3:2

Tempo Wipsowo Ramsowo (A klasa) 5:1

Początek spotkania w niedzielę o godz. 14.00 w Różnowie. Spotkanie poprowadzą G. Lemański, P. Ratuszny oraz M. Węgrzynowska.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.