Zapowiedź spotkania GKS Dźwierzuty - Burza Słupy

W ramach szóstej kolejki do Dźwierzut zawita sąsiadująca w tabeli drużyna Burzy Słupy, która do tej pory zgromadziła na swoim koncie 10 punktów w 5 meczach. W pierwszych 3 kolejkach goście pokonywali kolejno GLKS Jonkowo (2:1 d), Pisę II Barczewo (5:1 w), oraz GKS Gietrzwałd/Unieszewo (3:1 d), aby w kolejnych dwóch nie odnieść zwycięstwa po remisie w Szczytnie z SKSem (0:0), oraz porażce na własnym terenie w meczu przeciwko drużynie Błękitnych Stary Olsztyn (1:2).
Gospodarze natomiast w 4 dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadzili 9 punktów. Po pauzie w pierwszej kolejce, w drugiej pokonali LKS Różnowo (2-0 d), jednak po weryfikacji związku przyznano walkower gościom, następnie pokonali Zryw Jedwabno (4-0 w), Tempo Ramsowo/Wipsowo (5-1 d), oraz na wyjeździe Leśnika Nowe Ramuki (4-2).
Patrząc po tabeli nie sposób odnieść wrażenia, że to goście mieli dotychczas trudniejszych przeciwników, jednak Dźwierzuty wciąż pozostają niezdobytą twierdzą i nie planują w najbliższym czasie tego zmieniać.
O rywalach należy odnotować z pewnością fakt sporych zmian w składzie, gdyż jest to zupełnie inna drużyna niż ta, co przed rokiem zajęła ostatecznie 11 miejsce w tabeli (na 14 drużyn). Wzmocniło ich około 7-8 zawodników z doświadczeniem gry w Lidze Okręgowej, a i oczekiwania są z pewnością znacznie wyższe, sięgające włączenia się do walki o awans. Uważam, że w niedzielę czeka nas prawdziwy test siły, jak i naszych możliwości, na który bardzo serdecznie zapraszamy. Start meczu niedziela, godzina 14:00.

Pozostałe spotkania:

SKS Szczytno - Pisa II Barczewo